www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

C/C++/C#
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
marko81
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 09 Jan 2006
Poruke: 8
Mesto: Bg

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 09, 2006 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ti solidan link:
http://riki-lb1.vet.ohio-state.edu/mqlin/computec/tutorials/C_Tutorial/


 
BoSnIa-BoY
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 15 Jan 2006
Poruke: 3

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 16, 2006 1:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ko zna raditi sa ARRAY u c++? Neutral
 
Herros
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 21 Maj 2005
Poruke: 147

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 17, 2006 5:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li neko zna kako moze u C-u (ustvari ako moze uopste ja sam pokusavao u prazno) da se naslede funkcije iz drugih formi sa istim propertijima.

U obicnom C-u to je islo jednostavno ,ali u C++ su nemam mogucnost ako ne pparametrujem sintaxu iz cele prethodne forme u neku promenljivu ,pa tek onda na ivent nekog dogadjaja ....ali opet to je vec drugi objekat ,a to mi ne treba.

_________________
Just be what you are.....
 
[duk]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jan 2006
Poruke: 90
Mesto: bgd

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam napisao par programa....ali nikako ne znam zašto nikada neće prozor da stoji duže od delića sekunde...

Ako neko zna, neka mi pošalje odgovor na dusankil@gmail.com
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 24, 2006 11:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@plavooki
Ja mogu da ti pomognem, samo reci kako hoces.
@[duk]
Jel ti pravis konzolne aplikacije?
 
La'Magia
~ La Victoria Siempre ~
~ La Victoria Siempre ~



Godine: 38

Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 1584
Mesto: * Novi Sad *

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 24, 2006 4:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

BoSnIa-BoY je napisao/la sledeće:
ko zna raditi sa ARRAY u c++? Neutral



Znam ja! Array koristis u ciklusima,najvise u for ciklusu,to ti je kao jedna promenljiva,u koju staje vise vrednosti,ne znam bas kako da ti objasnim,pitaj ako ti nesto bas treba. Samo je moras inicijalizirati.Evo ti primer:

#include<iostream>
using namespace std;

int main()
{
int Array[5];

int i;
for(i = 0; i<6; i++)
{
Array[i]=bilo sta ti treba;
}

for(i = 0; i<6; i++)
{
cout << Array[i] <<endl;
}


return 0;
}
 
coosaduck
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 25 Mar 2006
Poruke: 1
Mesto: Kusadak

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 26, 2006 7:17 pm    Naslov poruke: Jel zna neko? Na vrh strane Na dno strane

Jel zna neko kako da promenim oblik forme u c#?
Ne zelim da mi forma bude u obliku pravugonika, hocu da mi bude u obliku npr nepravilnog kruga.Kako to da uradim?
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 9:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan od property-a klase Control (i svih izvedenih) je Region. Sluzi da se dobije, ili postavi region pridruzen kontroli.
Sledecih par linija koda sluzi da forma dobije oblik elipse. Moras imati referencu na System.Drawing.Drawing2D, i nalaze se u nekoj od metoda same forme, recimo u konstruktoru.
Code:

GraphicsPath gp = new GraphicsPath();
gp.AddEllipse(new Rectangle(0, 0, this.Width, this.Height));
this.Region = new Region(gp);
 
jeca123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Apr 2006
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 07, 2006 4:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pitanje za C :jel se 'pointers' koriste samo za chars. ucim o njima ali neznam zasta se sve upotrebljavaju.
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 07, 2006 9:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokazivaci su podaci u koje se mesta adresa neke memorijske lokacije. Dakle, to su adrese promenljivih, preko kojih im se moze pristupiti.
Mogu pokazivati na bilo koji tip podatka, ne samo na char.
Code:

int* p;  //pokazivac na tip int
char* p1; //pokazivac na tip char

Upotreba pokazivaca je zaista siroka, cak sustinska u objektnom programiranju, tako da bi bilo najbolje da podatke o tome potrazis u nekoj literaturi.
 
markoP_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 643
Mesto: Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 15, 2006 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam mali (problem). sve sam pitao ali niko ne zna. u cemu je razlika izmedju c, c+, c++ i c#. znam da ne znate, mozda nije lepo sto pitam al neka Razz
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 15, 2006 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto ne bismo znali? C je napisao Dennis Ritchie kako bi kasnije napravio Unix operativni sistem. C je proceduralno orijentisan. C+ ne postoji, niti je ikada postojao. C++ je nadogradnja C-a, objektni C, ako hoces. Dakle, ima sve odlike objektno orijentisanog jezika, kao sto su slozeni tipovi podataka, nasledjivanje, izuzeci... C# je cisto Microsoft-ova tehnologija. Lici na mesavinu Jave i C++. Ocigledan pokusaj Microsofta da zaradi na Java programerima. Bez sumnje, trenutno vodeca tehnologija.

_________________
Life sucks. Then you die.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> C/C++/C# Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon