www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Windows vs Linux
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~
::  
Autor Poruka
nokiaxxx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Apr 2005
Poruke: 84

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 1:25 am    Naslov poruke: Re: linux Na vrh strane Na dno strane

windows je prakticniji
linux je dosta dosta stabilniji


 
milanche_81
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 27 Jan 2006
Poruke: 323

germany.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 30, 2006 12:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Windows ne volim zbog imperijalistichkog i monopolistichkog ponashanja Microsofta, kao i zbog dobro znane nestabilnosti... Na zalost, ima odlichnu softversku podrshku a za ono zashta ga ja koristim (igranje) nema boljeg reshenja te je nuzno zlo.

_________________
Moji su drugovi biseri rasuti po celom svetu...
 
aq2004
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Feb 2006
Poruke: 27

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 02, 2006 10:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za programere vecinom linux a ima manje virusa definitivno
 
excelpagems
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Dec 2005
Poruke: 74

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 11, 2006 6:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Widnows koristim ali je Linux bolji...
 
knikola
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 23

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 18, 2006 12:17 am    Naslov poruke: vakooo... Na vrh strane Na dno strane

ovako i jedan i drugi su dobri u dosta segmenata glavna razlika je novac vrijeme i podrska. Win je prvi operativni koji je izasa sa full GUI zato ima ogroman skok prednosti uodnosu na Lin ali samo nezadovoljstvo i nestabilnost potrosackog tijela sa resenjima unutar njega koja su cak ponekad bila jednaka idiotizmu su dovela do razvitka lin-a koji je bio operativni za profesionalni rad. Mnogo je vise software i hardvare uradjeno na win principu jer je laksi za rad mnogo toga je ubrzano i automatizovano, ali to dovodi dodruge stvari LENJOSTI samog korisnika da sazna nesto vise o sposobnostima masine i svoga ogruzenja. Lin sa druge strane je koncepciski totalno usmeren na drugu stranu open source je dobra stvar jer mnogo vise glava razmislja kako ce da uradi nesto kalitetno nego profitabilno!!!!!! jer win se prodaje a lin je skoro cijeli besplatan!!!! kao sto je receno "Linux se sastoji od toliko bazicno jednostavnih logickih elemenata da treba biti nadprosecno inteligentan da bi ih shve pohvatao"bolje reci rad je na jednostavnosti i korisnosti a to dali ima podrsku sa driverima ili.. smo sacekas 1 nedelju i imas veoma pristojne drivere.... moje opredeljenje je lin i koristim ga stalno cak sta vise iz lin-a servisiram windows ali zbog trzista moram imati i windows...
 
WERTHER
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 46

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 10:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja iako koristim Windows mislim da je linux bolji , prvo zbog svoje cijene a drugo zbog sigurnosti
 
M@RCHELLO
MUSIC WIZZARD
MUSIC WIZZARD



Godine: 37

Datum registracije: 30 Dec 2005
Poruke: 3300
Mesto: Odzaci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 11:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sad sigurnost je jedno a popularnost je nesto sasvim drugo........po meni je windows na trzistu zbog bolje reklame poklao linux,mada linux je jako efikasan i po kvalitetu moze da parira windowsu a u mnogim stvarima je i bolji

_________________


Love don't let me go
 
Mirun
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 52

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 96
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 2:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za igrače je Windows zakon. Linux sam probao i dobar je za gubljenje vremena s jedne strane i za one koji se ozbiljno bave mrežnom infrastrukturom s druge strane. Ne mislim da bi se moglo reći da je Linux sigurniji kada bi on umesto Windowsa bio ubedljiv na prvom mestu po upotrebi. Ovako se hakerima ne isplati ni da ga hakuju ni da pišu viruse za njega pa deluje sigurniji.
 
DJ_Uro_UE
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Dec 2005
Poruke: 52

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 08, 2006 7:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Linux je po meni bolji i zanimljiviji, stabilan OS kojim ne mogu upravljati korisnici rachunara koji su ga kupili samo da bude u cjoshku i da ga vidi komshija. Da ne pominjem open source, suvishno je Wink

Lunix Rulez Smile
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 10, 2006 2:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ovako se hakerima ne isplati ni da ga hakuju ni da pišu viruse za njega pa deluje sigurniji.


A kad naprave virus za windows onda im se to isplati jer...?

_________________
 
zmaster1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 19 Maj 2005
Poruke: 436
Mesto: Cape Town

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 7:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

obadva su interesantna na svoj nacin. Linux zbog slobode pokreta, a windows zbog podrske igrica.

_________________
[img]http://img276.imageshack.us/img276/690/zm504yb.gif[/img]
 
onua
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 467
Mesto: under the sky

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 11, 2006 8:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zoran_Karavla je napisao/la sledeće:
Citat:
Ovako se hakerima ne isplati ni da ga hakuju ni da pišu viruse za njega pa deluje sigurniji.


A kad naprave virus za windows onda im se to isplati jer...?



jer je veća verovatnoća da zakači n-ti procenat računara koji su online.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Software ~ -> ~ Operativni sistemi ~ -> Windows vs Linux Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 2 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon