www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bonsai
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 10, 2006 11:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prelijepo ukrasno drvo-cvijece.nasao sam slike nekih neobicnih primjeraka.


_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
MARINA-NS
Shukran La Kul Shi
Shukran La Kul Shi



Godine: 37

Datum registracije: 02 Okt 2005
Poruke: 4921
Mesto: Kul Makan Wen Fi Shams (Novi Sad)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 17, 2006 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu samo da kazem prelepa umetnost, jako bih volela da imam bar jedno bonsai drvce ali bojim se da to kod mene ne bi opstalo.
Evo jedna zanimljiva slicica od mene Smile

_________________
Sto ne moze nikad covek, to andjeo uvek moze, al' malo, malo mu treba, da ljudski oblik dobije i pravo lice otkrije malo, malo mu treba, da zavidi i udari da boli ga i krvari malo,malo mu treba, zato mi nista ne veruj i gresnom rukom ne miluj jer malo malo mi trebaaaaaaaa!
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 09, 2006 11:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U Kini se bonsai zove - Penjing , sto znaci pejzaz (landscape) u saksiji.
Tek kasnije, posto su japanci upoznali ovu umetnicku formu, nastao je naziv bonsai.
Poznat je vec vise od 1000 god. ali je od pocetka XX interesovanje zamrlo da bi u zadnjoj dekadi opet ozivelo.
U Kini je cilj da drvo isgleda sto starije, stablo i koren su cesto deformisani, suplji, izuvijani. Cesto imaju oblik neke zivotinje ili kineskog slova.
Veoma su impresivni i prikazi pejzaza pomocu nekoliko vesto odabranih stena i nesto zelenila. Najcesci su sitnolisti borovi, kineski brest, podocarpus, gynko...







Posuda sa pticicom koja sedi na cvetnoj grani je tipicno kineska.
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 15, 2006 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moj suprug voli bonsai....ja bas i nisam odusevljena...uvek ostaje na meni da ga pazim i negujem.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
hristinadj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 24 Nov 2006
Poruke: 53
Mesto: Nish

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 21, 2007 4:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

predivna biljcica
 
lj_misa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 02 Dec 2005
Poruke: 26
Mesto: Nukunukuapua

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 07, 2007 7:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Yasmin, svaka cast na ovako lepom thread-u , stvarno se divim ljudim koji imaju i volje i snage da nesto ovako urade ! Hvala ! POzZ
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 21, 2007 10:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bonsai nije samo vrsta bilje ili drveta..ono je spoj duha i zvota ljudi..prelijep nacin opisa o tome je u filmu KARATE KID

jako lijepa i poucna stranica o BONSAIu sve od A-Z ima ovdjehttp://free-bj.t-com.hr/darko/

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 21, 2007 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni se jako svidja to drvo,jos uvek pamtim kao mala kad sam isla sa skolom na neki musej prirode...tad sam ga vidla prvi put kako izgleda i cula o njemu Wink
 
arsen lupen
>>uncle Max<<
>>uncle Max<<



Godine: 42

Datum registracije: 27 Feb 2007
Poruke: 3586

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 17, 2007 7:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam takodje ljubitelj Bonsai biljaka jako mi se svidja Bonsai-Smreka video sam je uzivo i izgleda fantasticno!
 
^^CRNOGORKA^^
~..Hail Mary..~
~..Hail Mary..~





Datum registracije: 08 Maj 2007
Poruke: 6342

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2007 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prava umjetnost, voljela bih da imam tu biljku i da je njegujem... Evo i par slikica od mene...






 
čekalica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 14 Nov 2007
Poruke: 121
Mesto: Zemun

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 27, 2007 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljubav moja voli bonsai.Ako ikada budemo imali parče svoga krova volela bih da zajedno izaberemo i unesemo baš tu biljčicu za nas.

_________________
Čekaj me i ja ću sigurno doći...samo me čekaj dugo...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 1:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neverovatne biljke, volela bih da jednog dana imam barem jednu, za početak Very Happy

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~ -> Bonsai Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon